Herkese Merhaba

Mal kaybeden; bir şey kaybetmiştir , onurunu kaybeden ;birçok şey kaybetmiştir , Fakat cesaratini kaybeden herşeyini kaybetmiştir. (Goethe)25 Aralık 2010 Cumartesi

REVİT ARCHİTECTURE 2011

Autodesk Revit Architecture, Yapı Bilgi Sistemi (BIM) amacına uygun geliştirilmiştir. BIM bir proje hakkındaki koordine edilmiş ve güvenilir bilgiler üzerine kurulu, tasarım aşamasından inşaat ve daha sonra operasyon aşamasına kadar uygulanan tümleşik bir süreçtir.
Mimarlık şirketleri veya ofisler Yapı Bilgi Sistemini uygulamak suretiyle bu tutarlı bilgileri tüm tasarım süreci boyunca kullanarak yaratıcı projeleri tasarlayabilir ve doküman üretebilir, daha iyi iletişim sağlamak için projeyi daha doğru sunabilir, maliyet, planlama ve çevresel etkiyi daha iyi anlamak için gerçek hayat koşullarını simüle edebilir.
“Müşterilerinize yaptığımız sunumlar esnasında, onların istekleri doğrultusunda gerekli görülen revizyonların, 2 ve 3 boyutlu çizimler üzerinde anında yapılabilmesi ve son halinin onlara gösterilebilmesi, müşterileriniz için oldukça çekici bir hal alırken, sizin için de sonuç ürüne giden en hızlı yol olur.”
Planların 2 boyutlu sunumunda gölge ve renklendirmenin bir tuşa tıklayarak kolayca yapılabiliyor olması, çizimlerin render sürecinden daha kısa bir zaman diliminde resim formatına getirilmesi, zamanla yarıştığımız şu dönemde büyük bir kolaylık getirmiştir.
İki boyutlu çizgi çoğu zaman eğitimli insanlar için bile yeterli bir ifade oluşturamamaktadır. Nesnelerin ve mekanların algılanması ancak 3 boyutlu çizim ve render desteği ile daha kolay ve zevkli bir hale dönüştürülebilir.
“Genelde AutoCAD kullanan mimarları düşündüren en önemli sorun, yeni bir programa alışma ve adapte olmanın zorluğudur. Özellikle çizim aşamasında yılların getirdiği el alışkanlıkları, kısa yollara yatkınlık, başka bir programa geçildiğinde komut farklılıkları nedeniyle yadırganmaktadır. Fakat Revit Architecture’ın, AutoCAD ile uyumlu komut özellikleri sayesinde bu geçiş dönemi inanılmayacak kadar hızlı bir süreçte gerçekleşmektedir.
Sonuç olarak gerek tasarım ve sunum projlerinde gerekse yönetmeliklere uygun uygulama projesinde müşteri memnuniyeti de göz önünde bulundurularak kullanılacak en doğru mimari yazılım olduğunu düşünüyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder